Pozvánka na seminář „European GNSS opportunities“ a ESNC 2013 Kickoff meeting

Agentura pro evropský GNSS (GSA) a Ministerstvo dopravy ČR 27.3.2013 v dopoledních hodinách pořádají seminář s názvem „European GNSS opportunities“, jehož cílem je představení možností zapojení do evropských aktivit v oblasti družicové navigace.

Datum: 27.3.2013 08:30 – 27.3.2013 12:30

  • Místo konání: Agentura GSA, Janovského 438/2, Praha 7
  • Organizuje: GSA ve spolupráci s Odborem kosmických techologií a družicových systémů Ministerstva dopravy
  • Jednací jazyk: angličtina

Během akce budou představeny jednotlivé aplikační oblasti GNSS, nástroje Evropské unie sloužící k podpoře podnikání, anebo také příležitosti v rámci programu Technologického transferu Evropské kosmické agentury (ESA).

V druhé části semináře bude slavnostně zahájeno české kolo soutěže „European Satellite Navigation Competition 2013 “. Soutěž je určena pro společnosti, podnikatele, výzkumné ústavy, univerzity i jednotlivce starší 18 let. Do soutěže může být přihlášen jakýkoli nápad, systémové řešení nebo prototyp v různé fázi vývoje a s podmínkou, že projekt využívá družicové navigační systémy. V letošním roce se uskuteční jubilejní desátý ročník soutěže.

Pro registraci zašlete email v angličtině (uveďte jméno a organizaci) na com@gsa.europa.eu. Více informací včetně přeběžného programu najdete na http://www.czechspaceportal.cz/7-sekce/kalendar-akci/seminar-european-gnss-opportunities.html .