Věhlas a sláva pro Váš vynález – EPO Best Patented Innovation Prize

Evropský úřad průmyslového vlastnictví ocení nejlepší inovace spojené s GNSS.

V průběhu 10. kola European Satellite Navigation Competition (ESNC) je zvláštní pozornost věnována problematice práv duševního vlastnictví a patentů. Evropský úřad průmyslového vlastnictví (EPO) jako nový partner soutěže, společně s dalšími evropskými institucemi, podporují zúčastněné strany v této oblasti. Novou zvláštní cenou podpoří vynálezce při získávání uznání a zároveň jim pomáhá chránit nápady a podporovat inovace.

ESNC EPO Best Patented Innovation Prize:

Evropský úřad průmyslového vlastnictví (EPO) hledá nedávno udělené a platné evropské patenty. Bude vyhodnocovat nejlepší patentovanou inovaci, založenou na vysokém ekonomickém potenciálu, silném technologickém dopadu či mimořádném přínosu pro společnost.

Vítěz ESNC EPO Best Patented Innovation Prize bude vybrán na základě zúženého výběru z 15 finalistů (celkem z pěti různých kategoriích), pro prestižní European Inventor Award 2014. Nominovaný vítěz bude zahrnut do celoevropské reklamní kampaně a může získat speciální marketingovou podporu, včetně začlenění do vysoce postavených mediálních partnerství, např. s CNN, Financial Times atd. Kromě toho, vítěz a dva finalisté obdrží ekonomickou studii (v hodnotě cca. 5 000 €) o tržním potenciálu svého patentu, v odpovídajícím poli technologií.

Inovátoři mohou letos předkládat své oceněné příspěvky do 30. června 2013 prostřednictvím www.epo.galileo-masters.eu.